Tým U15 po skvělé sezóně získal bronz

Flag fotbal je na celosvětovém vzestupu, o čemž svědčí i nedávné zařazení tohoto stále relativně mladého sportu na olympijské hry v Los Angeles v roce 2028. O to víc těší, že místní klub Příbram Bobcats se dlouhodobě řadí mezi nejlepší v republice. Své postavení potvrdil i na víkendovém Mistrovství republiky v Ostravě, odkud družstvo U15 přivezlo bronzové medaile.

V neděli 5.11.2023 se v Ostravě konalo play-off flagové ligy U15, kam se po velmi vydařené základní části probojovaly oba týmy Příbram Bobcats. Zejména Příbram Bobcats 1 (dále jen BOB1) pomýšlel, vzhledem k suverénní bilanci v základní části v poměru 47 výher : 1 prohra, logicky na nejvyšší příčky. I druhý tým Příbram Bobcats 2 (BOB2) si vedl v základní části velmi dobře (26 výher, 2 remízy a 11 proher) a také se netajil svými ambicemi.

Jak to ovšem ve sportu někdy bývá, přílišná očekávání dokáží mladé sportovce ochromit a ti pak v nejdůležitějších okamžicích neprodají na co mají. To se přesně přihodilo ve čtvrtfinále týmu BOB2, který se v zápase proti ostravským Steelers 1 ujal vedení v prvním poločase. Ve druhém se ovšem zalekl možného vítězství a nadějné vedení neudržel. Když už se zdálo, že zápas půjde alespoň do prodloužení, překlopil soupeř v poslední minutě vítězství na svou stranu a družstvo BOB2 tak přišlo o možnost bojovat o medaile. Konečný výsledek zápasu ISMM Ostrava Steelers 1 – Příbram Bobcats 2 13:7 posunul tým do skupiny o 5. - 8. místo. Po prohrách s družstvy Znojmo Knights a Vysočina Gladiators obsadil BOB2 konečné 8. místo.To tým BOB1 potvrdil ve čtvrtfinále své postavení po základní části a jednoznačnou výhrou v poměru 41:19 nad Znojmo Knights si zajistil postup do semifinále. Tam na ně čekal domácí tým Ostrava Steelers 1, který připravil o kolo dřív hořkou pilulku kamarádům z BOB2. I přes nevydařený 1. poločas, po kterém BOB1 prohrával 0:13, se Příbramáci nevzdali a ve velmi dramatickém, emocemi prošpikovaném druhém poločase, se jim podařilo přiblížit na 20:22. V závěru měli poslední šanci na potvrzení za dva body, čímž by dotáhli zápas do prodloužení. Bohužel sportovní štěstěna byla jiného názoru a míč letící do endzóny se nepodařilo nikomu zachytit. V tu chvíli byl zápas ukončen a celému týmu včetně početné fanouškovské základny, která přijela do Ostravy podpořit svůj oblíbený klub amerického fotbalu, se sen o titulu rozplynul.S těžkým srdcem, zklamaným výrazem v obličejích a pocitem selhání nastoupil tým BOB1 do boje o bronzovou medaili. Díky lásce k flag fotbalu, práci trenérů a neutuchající podpoře fanoušků se nakonec podařilo porazit tým Brno Sígrs s výsledkem 25:0. Družstvo BOB1 tak získalo historicky první bronzovou medaili.

Všem hráčům, trenérům a realizačnímu týmu gratulujeme a děkujeme nejen za tento výsledek, ale i za celou sezónu plnou krásných sportovních zážitků.

Sestava Příbram Bobcats 1: Nikolas Kopecký, Lukáš Křížek, Lukáš Macho, Jiří Pavel, Jonáš Ritter, Nikoleta Roman, Štěpán Rotyka, Aneta Rotyková, Tomáš Vacek a Daniel Vršecký

Trenéři: Jakub Petr Kolařík, Andrea Němcová, Michaela Rom Tisarová,

Sestava Příbram Bobcats 2: Luboš Hrabec, Štěpánka Chadrabová, Silvie Chmelíková, Radim Kadlec, Matěj Kraft, Šárka Krejčová, Ondřej Lavička, Zdeněk Machovec, Lukáš Obdržal, Alena Provazníková, Adam Stibor, Šimon Veselý, Matouš Veselý, Tobiáš Veselý, Natálie Holecová.

Trenéři: Nikola Vokurková