58_20260624_232006.jpg

Příbram Bobcats ovládli rakouské play-off a slaví titul

Flag fotbalisté Příbram Bobcats završili svou premiérovou sezonu v rakouské lize nejlepším možným způsobem. Po základní části bez jediné porážky zvládli také náročné play-off, ve finále porazili tým Ljubljana Frogs a vybojovali titul.

V semifinále se Příbram Bobcats utkali s týmem Stinatz Ozelots. Od úvodních minut šlo o ofenzivní bitvu, ve které se prosazovaly především oba útoky. Ani jedna z obran v první polovině dlouho nedokázala najít recept na soupeřovu hru a do poločasové přestávky se tak šlo za velmi těsného stavu 20:21 ve prospěch rakouského týmu.

Po změně stran se však obraz hry výrazně proměnil. Obrana Bobcats dokázala zastavit do té doby téměř nezastavitelný útok Ozelots a držela jejich bodové konto pod kontrolou. Naopak útok Příbrami, vedený teprve sedmnáctiletým quarterbackem Vackem, pokračoval ve skvělém výkonu i ve druhé polovině zápasu. Bobcats tak po výborném obratu zvítězili vysoko 60:35 a zajistili si postup do finále.

V něm narazili na tým Ljubljana Frogs, který v průběhu sezony dominoval své divizi podobně jako Bobcats. Slovinský tým prošel základní částí pouze se dvěma porážkami, a finále tak slibovalo velmi vyrovnaný souboj dvou nejlepších týmů soutěže.

Úvod zápasu patřil obranám. Ani jeden z prvních útočných drivů nepřinesl body, brzy se ale útok Bobcats dostal do tempa a navázal na výkon ze semifinále. Příbramský tým si do poločasové přestávky vypracoval vedení 21:13.

Do druhé poloviny vstoupili Bobcats skvěle. Vacek našel dlouhým pasem přes celé hřiště Drmlu, který zvýšil náskok na 27:13. Quarterbacka Frogs navíc dostával pod tlak výbornými blitzi Červenka a příbramská obrana dlouho držela soupeře od výraznějšího návratu do zápasu.

Ljubljana se však nevzdala a díky několika dlouhým pasům dokázala dvě a půl minuty před koncem snížit na rozdíl pouhých tří bodů. Bobcats tak čekal rozhodující drive, ve kterém si nemohli dovolit chybu. Potřebovali udržet míč, kontrolovat čas a ideálně už soupeři nedat možnost k poslednímu útoku.

To se jim podařilo díky přesným přihrávkám Vacka na bezchybně hrající Kopeckého a Macha. Bobcats se postupně dostali až těsně před endzónu soupeře, kde už neriskovali zbytečnou ztrátu míče a zkušeně si pohlídali závěr utkání.

Příbram Bobcats tak po dramatickém finále slaví zasloužený titul v rakouské lize a zároveň postup do druhé rakouské ligy. Po třech mistrovských sezonách v české soutěži potvrdili svou kvalitu také v zahraniční konkurenci a úspěšně završili jednu z nejvýraznějších sezon v historii klubu.

„Do rakouské ligy jsme šli hlavně proto, abychom hráčům nabídli těžší zápasy a posunuli je dál. Play-off přesně ukázalo, proč to celé děláme. Museli jsme zvládnout tlak, reagovat na silné soupeře a v rozhodujících chvílích hrát opravdu týmově. Jsem hrdý na to, jak kluci oba zápasy zvládli. Zvlášť když vezmeme v úvahu, že jsme měli pravděpodobně nejmladší tým v celé lize a většině hráčů bylo teprve krátce po osmnáctých narozeninách. O to cennější je, že dokázali takhle vyspěle zvládnout rozhodující zápasy. Tenhle titul je pro nás obrovská odměna, ale zároveň i motivace do další práce,“ uvedl hlavní trenér Příbram Bobcats Bohuslav Rom.