7_20230208_194649.jpg

Jediný bod dělil náš tým U15 od titulu

Letošní sezónu odehrál tým Příbram Bobcats U15 celkem 51 zápasů. Hráči nasbírali v jednotlivých zápasech 1651 bodů a nacestovali 2 500 km. Rok 2022 byl netypický i co se týče systému ligy. S ohledem na propozice soutěže a historicky nejvyšší počet týmů v nejvyšší soutěži, bylo 16 týmů rozděleno na konferenci západ a východ a poslední turnaj tak byl složený ze zápasů čtvrtfinále, semifinále a finále. Tedy i Příbram Bobcats, umístěni na 1. místě v tabulce Západ, se na poslední turnaj připravovali pouze na jednoho známého soupeře. Prohra v jednom z výše uvedených zápasů by zastavila domácí celek na cestě do finále.

Nejistý začátek čtvrtfinále proti Bratislava Monachrs se podařilo rychle napravit a Příbram Bobcats byli vítězstvím 48:12 o krok blíž vysněné zlaté medaili. Semifinále proti Prague Black Panthers pro nás bylo jen třešničkou na dortu a vítězstvím 21:6 jsme si zajistili postup do finále proti Prague Lions, se kterým máme dlouhodobě vyrovnanou bilanci. Finále bylo jednoznačně přehlídkou obran, které v tomto zápase excelovali. Byli jsme svědky technického fotbalu a tvrdým psychologickým bojem všech trenérů, kteří byli očividně dobře připraveni na tento očekávaný finálový zápas.

Rozhodlo štěstí, kdy v poslední vteřině domácí QB poslal dlouhou bombu do endzony, kde příbramský útočník zachytává přihrávku. Bohužel k odhození balonu došlo po vypršení času a Prague Lions tak vítězí o jediný bod 14:13. Příbram Bobcats tak obhajují titul Vicemistra ČR z roku 2021 a Prague Lions tak získávají titul v kategorii U15 po dlouhých 8 letech.