23_20240423_213959.jpg

Flagový tým získal prsteny pro vítěze Adria Bowlu

Flagovému týmu mužů se podařilo vyhrát mezinárnodní turnaj Adria Bowl

Již třetí ročník mezinárodního flag fotbalového turnaje Adria Bowl, který se konal v chorvatském Poreči, přivítal ve třech kategoriích 55 týmů z celé Evropy.

Flag fotbalový tým mužů Příbram Bobcats odehrál v prvním hracím dni 5 zápasů základní skupiny, kde se potkal se dvěma týmy ze Švýcarska, Holandska, Německa a Bosny a Hercegoviny. Od prvního utkání proti Aemme Buzzards (SWI), které Příbram Bobcats ovládli výsledkem 42:13, bylo jasné, že aspirují na lepší umístění, než v roce 2023, kde přivezli celkové 5. místo. Zápas proti německému týmu RAFZ Bulldogs byl naprosto jednoznačný, kdy se soupeři nepodařilo skórovat ani touchdown a Bobcats zvítězili 20:0.

Další sobotní zápasy ve skupině A už tak jednoznačné nebyly, ale Příbram Bobcats dominovala a základní část uzavřela bez jediné prohry a to znamenalo postup z prvního místa tabulky.

Neděle přinesla důležitou výhru 27:6 nad The Monkeys FFC, která poslala Bobcats přímo do čtvrtfinále. V každém utkání předváděli Bobcats systematickou a koncepční hru a dokazovali, že jejich profesorský fotbal a týmová chemie funguje na výbornou.

Ve čtvrtfinále pokračovali v dominanci, když porazili Munich Spatzen poměrem 26:7, a v semifinále se potkali se soupeřem ze základní části RAFZ Bulldogs, kteří nám vítězství nedali zadarmo. Výsledným skóre 15:14, patřil tento zápas mezi jedno z nejnapínavějších utkání turnaje.

Víkend vyvrcholil finálovým soubojem proti Bienna Jets. Toto utkání bylo pravou ukázkou týmové práce a jasné převahy Příbram Bobcats, zápas skončil vítězstvím 19:7 a zajistil tím týmu Příbram Bobcats titul šampionů Adria Bowl 2024.

Jedná se o další důležitý milník v historii klubu Příbram Bobcats a tým mužů tak přidal další cenný kov do klubové sbírky. Po vítězství celorepublikové soutěže v roce 2023 a nominace do ligy Mistrů, se tak řadíme mezi nejúspěšnější kluby věnující se flag fotbalu.

S titulem šampionů Adria Bowlu si Příbram Bobcats přivezli nejen trofej, ale i památeční prsteny, které budou celoživotní vzpomínkou pro naše hráče.

Výsledky:

Základní skupina:

Příbram Bobcats - Aemme Buzzards (CHE) 42:13

RAFZ Bulldogs (CHE) - Příbram Bobcats 0:20

Příbram Bobcats - Nierstein Bulls (DEU) 27:12

Příbram Bobcats - Dutch Mambas (NLD)  26:13

Osmifinálová skupina:

Banja Luka Rebels (BIH)- Příbram Bobcats 20:35

Příbram Bobcats - Monkeys FFC (ESP) 27:6

Čtvrtfinále:

Příbram Bobcats - Munich Spatzen (DEU) 26:7

Semifinále:

Příbram Bobcats - RAFZ Bulldogs (CHE) 15:14

Finále:

Příbram Bobcats - Bienna Jets 19:7 (CHE)