31_20240703_160632.jpg

Dva mistrovské tituly pro Příbram Bobcats v jednom víkendu.

Závěr jarní části sezóny klubu Příbram Bobcats byl opravdu nezapomenutelný.

Byla sobota 22.6. 15:00 a v Brně Řečkovice začalo semifinále flagové ligy U18, do kterého se probojovaly čtyři nejlepší týmy z celé ČR – Ústí nad Labem Blades, Brno Alligators, Brno Sígrs a vítězové základní části Příbam Bobcats. Nejprve v brněnském derby tým Alligators podlehl Sígrs 21:39 a na vedlejším hřišti si Příbram Bobcats poradili s Ústí nad Labem Blades 27:15. Ze zápasu o 3. místo vyšel vítězně tým Brno Alligators, který porazil Ústí nad Labem Blades jednoznačně 33:13. A o titul mistrů ČR do 18 let se proti sobě postavili týmy Příbram Bobcats – Brno Sígrs. A jak již napovídá nadpis, vítězně, poměrem 27:10 z toho vyšel tým Příbram Bobcats v sestavě: Josef Drmla, Matěj Hala, Tomáš Chadraba, Radim Kadlec, Nikolas Kopecký, Matěj Kraft, Jakub Krása, Ondřej Lavička, Lukáš Macho, Jiří Pavel, Oliver Slavík, Rudolf Suchomel, Matěj Urban a Tomáš Vacek. Celému týmu gratulujeme a závěrem jen připomínáme, že se jedná o druhý mistrovský titul v řadě, jelikož obhájili loňský titul. V celkovém počtu titulů se jedná o pátou zlatou medaili z posledních 6 let.

V neděli 23.6. od 13hodin začínalo na hřišti Spartaku Příbram semifinále flagové ligy žen, kam se kromě domácího týmu Příbram Bobcats probojovaly ještě týmy Brno Amazons, Prague Black Panthers a Prague Harpies. Nejprve se v semifinále utkaly Bobcats vs Amazons, kde téměř hladce vyhráli domácí poměrem 26:6. Na druhém hřišti si to rozdaly dva pražské týmy ze kterého lépe dopadl tým Prague Black Panthers (vítěz základní části) s konečným výsledkem 36:12. V zápase o 3. místo vyhrál tým Brno Amazons nad Prague Harpies 14:6. A ve finálovém zápase o titul mistryň ČR 2024 se utkali Příbram Bobcats – Prague Black Panthers. Zápas byl velmi vyrovnaný, přesně tak jak se na finálové utkání patří a po první poločase vedl nejtěsnějším možným výsledkem tým domácích. Příbramští fanoušci nechtěli nechat nic náhodě a hlasitou podporou hnali svůj tým Příbram Bobcats za vítězstvím každou minutu zápasu, a když několik málo vteřin před koncem, při 4 downu soupeře se podařilo jedné z domácích hráček zachytit interception všichni věděli, že je rozhodnuto a na tribunách se rozpoutalo zasloužené nadšení. Tým domácích v sestavě: Lucie Černohorská, Kristýna Červenková, Michaela Landsperská, Andrea Němcová, Michaela Němcová, Kristýna Pilátová, Aneta Rotyková, Lenka Řezáčová, Kateřina Slunéčková, Zuzana Šerá, Nikola Vokurková a Natálie Zatloukalová pod taktovkou Tomáše Vokurky a Sebastiána Tesaříka, se tak mohl radovat ze čtvrtého titulu MČR flag žen. V posledních 5 letech získal flagový tým žen Příbram Bobcats 4x zlatou a 1x stříbrnou medaili.

A že má tým Příbram Bobcats budoucnost nasvědčuje i nedělní vítězství nejmladší kategorie U12, kteří nejprve vyhráli nad Prague Mustangs a pak i nad Přerov Mammoths a jarní část sezóny ukončují poměrem 7 výher a žádné prohry.

Autor: Michal Vršecký