21:30
so 13. 4. 2024 15:00 @ Spartak Příbram, 2. Liga amerického fotbalu 2024, 2.

Bobcats vs Raiders

Příbram Bobcats nedokázali dotáhnout první domácí zápas do vítězného konce.

Dne 13.4.2024 odehráli Bobcats na domácím hřišti na Spartaku první domácí utkání proti Bělá Raiders a všichni domácí fanoušci doufali, že už zapomněli na těsnou prohru z minulého týdne v Plzni. Začátek zápasu tomu vším nasvědčoval, protože touchdownem otevřel skoré domácích, runningback Petr Datel. A hlavně díky kvalitní práci obrany Bobcats končila první čtvrtina bez jediného bodu Bělé 7:0.

Druhá čtvrtina pokračovala v podobném duchu a domácí fans se mohli opět díky hráči s číslem, 33 (Petr Datel) radovat z druhého touchdownu, na který v relativně krátkém čase, po krásném passu od Jakuba Malláta, navázal třetím TD Josef Drmla. Všechny tři touchdowny potvrdil ještě kicky Jonáš Matějka. Týmu Raiders se ještě do konce prvního poločasu podařilo náskok stáhnout, ale i tak první poločas končil nadějným výsledkem 21:10 pro domácí tým.

Bohužel nikdo z přihlížejících diváku si asi nedokáže vysvětlit, co se o přestávce stalo v kabině domácích, jelikož hned od počátku nastoupil úplně „jiný“ tým – útoku se nedařilo postupovat dopředu a soupeř vycítil svou šanci. Ve třetí třetině se touchdownem přiblížili na stav 21:17 a nad domácím hřištěm s umělým trávníkem se začaly stahovat mračna.

Poslední čtvrtina už byla, bohužel pro domácí, pod taktovkou soupeře, který se dál vezl na vítězné vlně a šel si přesvědčivým výkonem pro vítězství. Nejprve se Raiders necelých 7 minut před koncem dostali do vedení 21:24 a když se nepodařilo domácím zareagovat, následně potvrdili vedení dvěma 3 bodovými field goaly na konečný stav 21:30.

Nyní mají Příbram Bobcats čas do 4.5.2024 na tento nevydařený zápas zapomenout a vykročit vstříc prvnímu vítězství v této sezóně, zápas proběhne na hřišti týmu Brno Sígrs.