PANTHERS vs BOBCATS 65:0


 

Do Prahy dorazilo 18 hráčů schopných nastoupit k zápasu, což pro mě bylo z prvu trochu "šokující" zjištění, jelikož tolik hráčů jsem ani nečekal :-) po tolika omluvenkách, které mi v týdnu došly. Přesto pohled na soupisku optimisticky ani z daleka nevypadal. Obránci zaskakovali na pozicích receiverů a lajna se točila v útoku a obraně v téměř stejném složení celý zápas.

Panthers vůbec nenastoupili k zápasu v nejsilnější sestavě a ani nemuseli. Zápas pro nás začal přesně tak jak jsme si nepředstavovali a soupeř se přes nás v úvodu přehnal jako uragán, skóre po prvním poločase bylo hrozivých 0-43. Poté jsme v sobě vyškrábali poslední zbytky sil a zápas dohráli v solidním tempu. Útok dokonce v závěru zápasu po parádním obraném zákroku Bóži Roma a následném 30y interceptionu Lukáše Jíry sahal po bodech. Nakonec chybělo pár centimetrů k důležitému firstdownu před endzónou soupeře.

Zápas dohrál stejný počet lidí, kteří k němu nastoupili a to je jim určitě v úmorném vedru ke cti. Tady bych se trošku pozastavil nad uvažováním hráčů, kteří se rozhodli už z jakéhokoliv důvodu k zápasu neodcestovat. Asi si nikdo z nich neuvědomuje, že za ně bude muset zápas odehrát na jejich místě někdo jiný, kdo nemá s dannou pozicí zkušenosti, ale taky že riskuje jeho zranění, protože nesleze celý zápas ze hřiště. A to mě z celého zápasu s Panthers mrzelo nejvíc. Je otázkou zda se na tyto hráče můžeme spoléhat i do další sezóny.

Teď je potřeba celou sezónu pořádně zanalyzovat a zamyslet se nad tím kudy se ubírat dál. Určitě jsme nastartovali správným směrem, ale už teď je jasné, že je potřeba rozšířit úzký kádr týmu a také zapojit víc lidí do organizačního a trenérského týmu. Letošní sezónu jsme odstartovali s 28 lidmi na soupisce a dokončili s 18, a s tím ruku v ruce korespondovali naše výsledky. Nejlepší start do sezóny v historii klubu (3-0) ze proměnil na konečnou bilanci 3-3, což samo o sobě nevypovídá dosatečně o celé sezóně, ale poslední tři výsledky jasně u