Zklamání z Liberce...V sobotu 2. června jsme vyrazili k pátému zápasu do Liberce. Místní Titans díky našim chybám získali druhou výhru v sezoně a nás tak udrželi na posledním místě v tabulce.

Los vyhráli domácí a zvolili si příjem. Pro nás netradiční start nezačal vůbec dobře, když liberecký returnman donesl balon až na naší polovinu. Obrana však při třetím downu balon získala díky Michalu Milému, který z blitzu zalehl nezpracovaný snap. Úvodní drive skončil puntem po několika nekompletních přihrávkách a krátkých bězích. Na druhé straně se i naší obraně povedlo útok titánů zastavit a to krásným interseptionem Daniela Vitiše, který s míčem běžel dlouhých 60y, ale do endzony se neprobojoval. Útok pod taktovkou Jana Jeništy měl čtyři pokusy na cca 5y. 1st down - QB sneak nevyšel, ale ukrojili jsme tři yardy, 2nd down nekompletní pass, 3rd down druhý nekompletní pass, 4th down pokus o druhý QB sneak zastaven na čáře. Bohužel tato neproměněná šance nám vzala vítr z plachet a ze hry se nám vytratila koncentrace. Díky tomuto výpadku jsme obdrželi TD po kratším passu (2pt conversion NO good) 6:0. Útok bohužel nebyl schopný odpovědět a tak se ke slovu dostal opět útok libereckých. Několik akcí a s přičtením zbytečných penalt se dostali až před naší end zone. Tady naše obrana opravdu zabrala a nedovolila Titans skórovat.Útok se snažil probojovat z nebezpečného území, ale bohužel pass na first down zachytil corne back a s klidem si doběhl pro TD (2pt conversion NO good) 12:0. Takto se uzavřela první polovina.

Do druhé poloviny jsme nastoupili s chutí po vítězství. Tu jsme zúročili hned v prvním drivu, kdy si pro TD doběhl sám Jan Jeništa (2pt conversion NO good) 12:6. Poté začali úřadovat obě obrany. Šanci k vyrovnání jsme dostali tři minuty před koncem. Na polovině hřiště Václav Toužimský, hrající celí zápas na obě strany, zachytil interseption a dostali jsme tak možnost průběh utkání otočit. Šance se zdála být reálná, když jsme zahrávali druhý down, kdy dlouhou přihrávku na first down zachytil Daniel Vitiš - first down na 20y soupeřovi poloviny. Ten nám však kvůli holdingu nebyl uznán. V další akci se provinil OL Jakub Mráz false startu a hraný čtvrtý down skončil incoplete. Zkoušeli jsme ještě získat balon zagresivněním hry, kdy jsme hráli vabank. To se nám nevyplatilo a QB domácích si doběhl pro dlouhý TD (1pt conversion NO good) 18:6.

Zatím nejlepší zápas jsme bohužel neotočili a tak jsme nyní v tabulce na posledním místě bez jediné výhry. Tu můžeme "urvat" v posledním zápase proti Brnu, který sehrajeme tuto neděli 10. června na domácím hřišti.


MVP: Daniel Vitiš

Simi