TRNAVA BULLDOGS vs PŘÍBRAM BOBCATS

V neděli 7. dubna jsme odcestovali až na daleké Slovensko k prvnímu zápasu letošní sezony, kde jsme měli zúročit hodiny dřiny absolvované během zimní přípravy. Od prvních minut bylo však jasné, že hodin bylo pravděpodobně málo. Za vše hovoří výsledek 43:8!

Naše OL nebyla schopná si poradit s buldočími defensivními linemany při bězích, kdy náš novopečený otec Tomáš Fix, gratulace Fixíku, neměl šanci prodrat se pro víc než dva až tři yardy. Ztíženou situaci měl i nový QB Tomáš Rom, který neměl dostatek času na zaměření svých WR a z toho důvodu hořela i naše pasová hra. Když už se Tomášovi podařilo s přesností odhodit, tak naši chlapci nebyli schopni balon udržet v rukou. Jediné dvě výjimky v zápase zaznamenal Jakub Sláma, který zachytil dlouhý pas pro zisk zhruba 40y a Jakub Poslušný, který si po zachycené přihrávce připsal náš jediný TD v zápase (2pts conversation good).

Obrana Bobcats na sehraný útok trnavských ztrácela. Tacklové nestačili fyzicky a endi dělali tradiční chyby, když nebyli schopní pevně udržet svůj contain. Secondary nestíhala hráče ve svých zónách. V součtu tyto naše chyby přinesly domácím 46b.

Svůj den neměli ani rozhodči, kteří nechávali hru volně běžet i po tacklu do kopajícího puntera, po hitu do QB, který již dávno balon odhodil, po evidentním hodingu, či snad po stržení za hlavu chytajícího WR, který neměl míč na dosah ještě dlouhou chvíli po svém pádu (DPI). Výmluva všech přítomných rozhodčích byla, že žádný ze zákroků, na niž jsme upozorňovali několikrát, neviděli.

Doufejme, že takto nebude vypadat zbytek sezony a v příštím zápase, ten budeme hrát doma proti Pardubicím 21. dubna, více zabojujme a zvítězíme.

MVP: to rozhodněte mezi sebou, já mam pocit, že nikdo asi nevyčníval, aby si ho zasloužil


Simi