ROK 2002 (9. ročník ČLAF)

Pořadáme nábor. Má ohlas jaky si nikdo z nás ani nedovedl představit. Přichazí nám noví talentovaní senioři (ty starý pociťují konkurenci a začínají pořádně makat.) Zakládáme juniorku (také s obrovským zájmem mlaďasů). Máme sponzora a trenéry. Děláme všechno proto, abychom všem konečně ukazáli, co v nás je!

Tento ročník má být ve znamení Bb´s. Byli jsme pasovní na černého koně souteže. Týmové řady rozšířili zkušení hráči z USA: N.Bonilla, T.Semanchick, P.Cole, J.Bertuck, M.Filbert, M.Seedborg a R.Jolymore. Z Panthers přestupuje ILB M.Furst. Návrat ztraceného syna, ale v přeneseném slova smyslu tak trochu trojský kůň. Jeho přestup byl zatížen odstupným - Milan byl asi prvním českým hráčem, který měl profi smlouvu a na jejím základě byly dohodnuty podmínky přestupu.

Průběh sezóny byl poznamenán některými soukromými válkami C.Nielsena s vedením ČAAF a rozhodčími, nicméně na výkonech týmu se to moc neprojěvovalo. Poprvé v klubové historii porážíme oba pražské kluby na svém hřišti a zvláště porážka Panthers zavířila do té doby vcelku klidným podnebím soutěže. Vzhledem k systému a druhé porážce Panthers v zápase s Lions bylo téměř jasné, že se obhájce titulu jen velmi ztěžka kvalifikuje do play-offs.A právě v tento moment se začínají dít věci málo obvyklé a někteří vlivní lidé vymýšlejí krizový plán, jak to udělat, aby přeci jen Panthers hráli ve vyřazovacích bojích. Plán A odpálit Lions je až příliš smělé a tak se kují pikle a obětí svérázného vykládání pravidel a stanov se vedení dvou subjektů (Panthers a ČAAF) rozhodlo, že Bobcats stejně nikdo nemá rád a tak co, nějak to už vymyslíme. A skutečně vymysleli. Co třeba změnit systém počítáni bodů, koeficientů a procentuálního hodnocení týmu, vždyť systém Panthers navržený před sezonou je pro ně nevýhodný. Ale spáchat něco takového uprostřed rozehrané sezony by byl opravdu kousek hodný těch nejotrlejších a stydět by se za něj nemusel ani sám Mechiavelli. Nakonec se hodilo to, že za přestup hráče M.Fursta nebylo vyplaceno odstupné ( v podobě fotbalového vybavení ) a že již jeho start v Brne byl neopravněný, ale tyto argumenty byly irelevantní, protože z disciplinárního řádu se takováto skutečnost musí oznámit klubu předem, což se bohužel nestalo. Zvrat přišel hned v zápase po Brnu a to v utkání s Prague Lions. Furst opět nesměl nastoupit a to na základě již zmiňovaného odstupného, přičemž tým se za něj postavil a jeho stanovisko znělo, když nebude hrát Furst, nebude hrát nikdo. S určitou hořkostí jsme odjeli zpět do Příbrami. Tušením, že příští utkání v Plzni je naše poslední jsme se připravovali na arbitražní řízení ČSTV, které mělo v celé kauze rozhodnout na či straně je "pravda" či právo. Stanovy zní jasně, za kontumaci se automaticky odečítají dva body, ale vzhledem k nestandardnímu systému souteže nám byla připsána ještě jedna porážka, což mělo zcela zásadní vliv na procentuální úspěšnost klubu.Dílo se podařilo a Panthers se opět probojovali až do finále, které pro ně bylo jen formalitou. Špatný konec sezony měl velký vliv na vnitřní vztahy týmu Bobcats a zcela tak zastínil obrovský vzestup týmu a z ošklivého kačátka se stal dravec, který měl ambice stát se tím nejlepším v České republice. Ve vzduchu visí otázka, proč jsme neodehráli zápas s Lions, vždyť i prohra 100:0 by nám zajišťovala postup, ale dle mého názoru to byla otázka cti a pokud kritizujeme pragmatické chování ČAAF a vedení Panthers, rozhodně bychom se tak chovat neměli. S odstupem času samozřejmě vznešené cíle a způsob jejich dosažení dostavá trhliny, ale i přesto mám pocit,že jsme se zachovali čestně a to především k M.Furstovi,který byl obětí těchto nedorozumění a cílených útoků. Je teď na něm aby i on ukázal svou loajalitu vůči týmu.

Na závěr bych chtěl jen říci, že jsme loňskou sezonu odehráli skvěle mluvilo se o nás jako o možném adeptovi titulu a to, jak to nakonec všechno dopadlo jsme vlastně měli ve svých rukách. A tak doufám, že budeme moci i letos rici "pocitejte s námi,rvali jsme se o přežití od roku 1995 a tak ještě není ten správný čas skončit.