HRA

Cílem hry je donést míč do soupeřovy koncové zóny (endzone), hráči mají 4 pokusy (downy) na překonání 10 yardové vzdálenosti. Hru rozehrává quarterback, který míč buďto přihraje na tzv. ricievera nebo jej předá runningbackovi, který s ním běží dopředu. Ostatní útočící hráči blokují soupeřovo obránce, aby hráč, který má míč doběhl co nejdále.

Pokud se jim podaří zdolat na 4 pokusy minimálně 10 yardů, získávají další 4 pokusy na dalších 10 yardů. V případě, že se jim nepodaří vzdálenost překonat, nastupuje útok soupeře a naše obrana, která se snaží bránit míči v postupu směrem k naší endzoně. Akce začíná v okamžiku, kdy center podá míč QB a ten ho rozehraje buďto hodem (pass) na ricievera, nebo jej předá hráči na běh (run) runningbackovi. Akce končí v momentě, kdy protihráči zastaví útočníka s míčem, nebo útočník vyběhne ze hřiště. Z místa, kde hra skončila se rozehrává další akce. V případě, že hráč přihrávku nechytí, jedná se o tzv. nekompletní pas (incomplete pass) a mužstvo přichází o jeden pokus (down) a rozehrává z původního místa.

Obrana může kdykoli během hry získat míč pro svůj tým a to v případě, když zachytí soupeřovo přihrávku ze vzduchu (interception), nebo když vypadne míč útočícímu hráči a obránce jej zalehne (fumble).