Finále ČLAF B

       
 
         V neděli 3.7. jsme měli ve finále ČLAF B možnost završit zatím perfektní sezónu ziskem titulu v sedmičkové variantě amerického fotbalu. Překážkou nám byl tým Pardubice Stallions, který finále pořádal a měl tak výhodu domácího prostředí. Přesto favority finále byli po základní části Bobcats, tým který v šesti zápasech neokusil hořkost porážky a poradil si doma hravě i se Stallions.
        Finále se však neslo pro Bobcats ve zcela nepříznivém duchu a ve vyrovnaném utkání, ve kterém jsme neustále doháněli náskok soupeře jsme domácím Stallions nakonec podlehli 42-67, když ještě pár minut přek koncem zápasu jsme ztráceli na titul jen 7 bodů. Hlavními příčinami porážky byla špatná hra obrany a zejména individuální chyby v klíčových okamžicích, které mohli otočit zápas v náš prospěch. Finále zastihlo Stallions ve vynikající formě a nezbývá než jim k předvedené hře pogratulovat. Pro nás budiž finálový zápas motivací pro další práci a také poučením, že nic není zadarmo a předem jasné.
        Přes bolestnou porážku musíme ovšem hodnotit celou sezónu jako velmi úspěšnou. Pro mnoho mladých hráčů byla letošní sezóna první zkušeností a jsou velkým příslibem pro udržení fotbalu v Příbrami. Vzhledem k situaci v týmu a nutným opatřením těsně před začátkem sezóny je celková bilance 6-1 skvělým výsledkem a povzbuzením do dalšího roku.