Bobcats vs Titans 32:26

   
 
     Bobcats (5-0) přivítali v posledním zápase základní části ČLAF B na domácím hřišti Liberec Titans (0-5). Bobcats měli už před zápasem jistotu prvního místa a zároveň tedy i jistotu účasti ve finále sedmičkové ligy. Přesto měl domácí tým o co hrát, protože nikdy v historii klubu se Bobcats nepodařilo projít soutěží bez jediného zaváhání a přestože proti nim stál tým s naprosto opačnou bilancí, byli to právě Titans, kteří v letošní sezóně zatím suverénního lídra ligy potrápili v prvním vzájemné souboji nejvíce ze všech soupeřů. 
        Zápas se nesl trochu v režii nepříznivého počasí, které příliš nenahrávalo pasové hře a tak se v deštivém počasí oba týmy prosazovali spíše běhovou hrou. Bobcats měli většinu zápasu pod vlastní režií, ale houževnatí Titans nesložili zbraně ani za nepříznivého stavu 32-13, který byl na konci třetí čtvrtiny. Domácí tým dal v druhé polovině zápasu velký prostor náhradníkům s ohledem na případná zranění klíčových hráčů a přestože se tím miska vah mírně překlonila na stranu hostů, získali trenéři cenné informace o hráčích z druhé vlny které mají k dispozici.
        Titans měli v závěru zápasu možnost zápas otočit, ale šance jim utnul interceptionem Jakub Sláma. Bobcats si díky tomu mohli připsat šesté vítězství v sezóně a poprvé v historii v základní části soutěže nepoznali hořkost porážky. To nejdůležitější je ovšem teprve před námi a tým musí ještě potvrdit pozici nejlepšího sedmičkového týmu v republice ve finále ligy 3.7. v Pardubicích proti domácím Stallions.

- coach -