Bobcats vs Hellboys 66:7

    
S vidinou možnosti zajistit si jistotu finálové účasti jsme nastoupili ke čtvrtému zápasu proti budějovickým Hellboys, třetímu týmu dosavadního průběhu soutěže. Jistotu finálové účasti nám zajišťovalo jakékoliv vítězství a tak o motivaci v tomto zápase bylo postaráno.
 
Narozdíl od zápasu proti Liberci jsme na soupeře vletěli naprosto koncentrovaní a od začátku nebylo pochyb o našem vítězství. Útok skóroval z každého útočného drivu a obrana s přehledem kontrolovala útočné snahy soupeře. Po první čtvrtině bylo tedy jasné, že v sobotním utkaní půjde místo o boj o účast ve finále spíše o to jak vysokým rozdílem nakonec zvítězíme.
 
    V prvním poločase jsme Hellboys nasázeli 52 bodů, což je zatím rekordní počet letošní sezóny a lví podíl na tom měla opět útočná osa Jeništa - Pražák - Kohut, která se troufnu říci nemá v soutěži konkurenci. Velkou radost mi udělala útočná lajna, která tentokrát neměla problém s rozehrávkou a tak jsme poprvé v sezóně nezaznamenali safety :-) a hlavně se výborně uvedl nováček Dušan Salát, který odehrál téměř celý zápas a zvládl ho perfektě. Největší porci bodů nakonec zajistil Jenda Jeništa, který si poprvé v sezóně vydobyl míč pro nejužitečnějšího hráče zápasu. Že se mu zápas opravdu vydařil o tom svědčí jeho statisktika, když zaznamenal 3 touchdownové přihrávky a další 4 TD si připsal během! Dvě TD přihrávky opět směřovaly na Jirku Kohuta ta třetí šla na Zbyška Lavičku, který ji k mému nesmírnému údivu dokázal zachytit a připsal si asi první touchdown vzduchem v kariéře :-), další přidal už jeho obvyklým způsobem po zemi.
 
    V obraně se opět skvěle blýskl Tomáš Rom, který je skutečným lídrem ve středu obrany, která si tentokrát mohla ve druhém poločasu dovolit ten luxus a zapojit všechny hráče, které měla k dispozici. Všichni si tak mohli naplno okusit atmosféru soutěžního zápasu, a ikdyž to občas trochu zaskřípalo můžeme být s hrou náhradníků spokojeni.
 
    V přístím kole nás čeká odveta na hřišti Hellboys a případným vítězstvím si můžeme zajistit první místo v tabulce po základní části!
 
- coach -