Junioři Bobcats stříbrní

V neděli náš juniorský tým  U19 vyrazil na finále  do Liberce, kam jsme se díky vývoji v tabulce (s bilancí 3 výhry, 2 prohry) dostali z druhého místa.

Do první čtvrtiny jsme vstoupili hned záhy, kdy po našem výkopu Liberečtí neuhlídali míč a fumblem se Příbram dostala do útoku. Jejich chybu jsme hned potrestali a TD Sebastiana Tesaříka jsme posunuli Příbram do vedení 6:0 (bohužel 2 bodové potvrzení neúspěšné). Přestože jsme s předchozího zápasu proti Titans věděli, že jejich nejúspěšnějším hráčem je QB Jakub Kozák, tak jsme ho před koncem první čtvrtiny neuhlídali a ten vyrovnal 12y během. Jejich pokus o potvrzení kopem za 1 bod se nám podařilo zblokovat a skóre se ustálilo na 6:6. V druhé čtvrtině se nám nedařilo kompletovat passy a naše neúspěšné útočné snažení potrestal znovu Jakub Kozák, tentokrát 29 y během a poslal Titans do vedení 12:6 (1 bodové potvrzení znovu zblokováno naší obranou). Do druhé poloviny nastoupili oba týmy s cílem vyhrát, ale příbramskému útoku se nedařilo vůbec nic. V poslední čtvrtině tedy naše již unavená obrana neuhlídala liberecký útok a  poslední hřebíček do pomyslné rakve zatloukl Petr Morávek, který navýšil skóre na konečných 19:6 (1 bodové potvrzení tentokrát úspěšné).

Příbram Bobcats si z Liberce odváží stříbro, ale především zkušenosti, které uplatníme v příštím roce. Většina z našich hráčů, totiž může juniorskou ligu hrát ještě 2-3 sezóny a s výsledkem jakožto nováčků v juniorské lize jsme spokojeni.

Děkujeme soupeřům za napínavé a vyrovnané zápasy a těšíme se na 2017.