První utržená výhra na cestě za finálem

Tým Příbram Bobcats se v neděli 13.4. vydal do vzdáleného Brna s výhledem prvního ostrého zápasu letošní sezóny. V loňském roce se Brnu na domácí půdě Bobcats podařilo ukořistit vysokou výhru 6:57. To byl také jeden z důvodů, proč před zápasem padalo spoustu otázek ohledně toho, jestli se příbramský tým dokáže vzpružit a Brnu drtivou porážku oplatit. Výkop začal ve 14:00 a díky losu jsme se jako první zhostili útoku.
Po 45 vteřinách hracího času se díky běhu Pavla Tumpacha již na tabuli Bobcats rozsvítilo číslo 6, které následně bylo zvýšeno o další bod díky kicku Jakuba Slámy. V první čtvrtině ještě jednou zazářil původem plzeňský runningback Pavel Tumpach a 4 minuty a 52 vteřin před koncem čtvrtiny doběhl pro druhý touchdown příbramského mančaftu, opět potvrzený kickem Jakuba Slámy. Do konce první čtvrtiny se skóre neměnilo a zůstalo na 0:14 pro Bobcats. Druhá čtvrtka po dvou a půl minutách začala touchdownem Bobcats díky runu Zacchaeuse Mccaskilla, tentokrát neúspěšný kop nás dostává na skóre 0:20 pro Bobcats. Další ke skórování se dostali Alligators, kterým skóroval runningback Michal Dovrtěl a následné potvrzení kopem Martina Hermana. Ovšem již o 12 vteřin později se prosadil při kick-off returnu Daniel Vitiš a doběhl s míčem do end zóny, díky čemuž se skóre po první polovině hry zastavilo na 7:26. Po poločase byli Alligators namotivováni k obratu a to potvrdil David Michálek, který chytil jediný passový touchdown od Ferniho Garzi, následně potvrzený kopem Martina Hermana. Bobcats se do konce třetiny prosadili už jenom field goalem Jakuba Slámy za 3 body. Skóre 14:29. Čtvrtá část zápasu začala posledním touchdownem Příbrami, o který se postaral Daniel Vitiš po 52 yardovém passu Scotta Dohertyho. Úspěšné potvrzení nás dostalo na vedení 14:36. Do konce zápasu se ještě prosadili brněnští Ondřej Šimonek a Michal Dovrtěl, kteří nakonec pouze zmírnili odstup Bobcats na skóre 26:36.Zápas ukázal sílu, ale i nedokonalost příbramského týmu, který se velkým množstvím faulů připravoval o dobré pozice na hřišti a nahrával tak brněnskému útoku. Další zápas tým čeká na domácí půdě hřiště stadionu Marila Příbram proti pardubickým Stallions, který se odehraje 19.4. od 19:00. Na místě bude občerstvení a o poločase vystoupí seskupení Bobcats Cheerleaders.