Příbram BOBCATS vs Pardubice STALLIONS

Druhý letošní zápas jsme odehráli na domácím hřišti před nevídanou návštěvou odhadem stopadesáti diváků. Hráli jsme proti jediným loňským přemožitelům Pardubicím Stallions, kterým jsme chtěli loňskou finálovou porážku oplatit.

Úvod zápasu vyzněl pro domácí velice nervózně. Po první passové akci padl interseption, ale danou šanci pardubický útok nevyužil a po akci tři a dolů šel řídit opět svůj útok Jan Sokol Jeništa. Následující drive nás v útoku stál spousty sil, které nám chyběli v závěru zápasu. Je těžké spočítat kolik penalt jsme díky vlastním chybám nastřádali, ale troufnu si říci, že se jejich konečný počet vyšplhal k stu yardům (pouze za tento jediný drive). Jednalo se o chyby hlavně v OL. Byli jsme schopni posouvat míč kupředu dlouhými běhy  Tomáše Fixe  a Jana Jeništy o ty jsme však v pravidelných intervalech díky penaltám přicházeli. I přes tyto komplikace jsme se dostali až do end zone pro zisk šesti bodů (2pt conversion no good) 6:0. Útok strávil na hřišti jednu celou čtvrtinu a tak nastoupila čerstvá obrana, která pardubickým nedovolila prakticky nic a konec poločasu jsme uhlídali pod naší útočnou taktovkou.

Na začátku druhého poločasu jsme dostali hned z první akce TD od hostujícího RB, kdy ho někteří naši obránci stačili tacklovat i dvakrát.. Kop zblokovaný a zalehnutý Danielem Vitišem 6:6. Našemu útoku se přestalo dařit, i když jsme hodně ubrali na penalizacích, za to hostující útok, který se dostal ke slovu vystrčil kopýtka. Po několika povedených akcích odhodil balon Jan Kakos, který v end zone našel svého příjemce TD (2pt conversion no good) 6:12. Na našem útoku byl nyní úkol nelehký - dát vyrovnávací TD a ukrojit co nejvíce času. Skórovat se nám podařilo a to ve spolupráci Jeništa - Rom, který za svou osmiletou kariéru pokládal balón v end zone poprvé (2pt conversion good) 14:12. Bohužel naší obraně se nepodařilo zastavit útok Stallions a v těžké pozici, kdy Pardubice měli čtyři pokusy na 1y do endzone, podlehli (2pt conversion good) 14:20. Do konce zápasu se skóre již neměnilo a tak Bobcats prohráli svůj druhý zápas.