Plzeň PATRIOTS vs Příbram BOBCATS

V neděli 27. května jsme bez jediné výhry vyrazili vstříc těžkému zápasu do Plzně, kde jsme se střetli s Patriots. Počasí nám přálo, svítilo slunce, bylo příjemných 26°C a silnice byli volné.

První polovina zápasu pro nás vyzněla značně nervózně. Měli jsme spousty zbytečných faulů a nebyli jsme schopni se plně koncentrovat na hru. Naši nepozornost v obraně potrestal v první čtvrtině dlouhým během plzeňský RB (2pt conversion no good) 6:0. Naštěstí na to byl náš útok schopný odpovědět a to souhrou QB Jana Sokola Jeništy a Bedřicha Bedyho Bělohradského. Bedy si po zachycené přihrávce doběhl pro TD, který měřil 50y dle statistik CAAF, ačkoli hřiště v Plzni bylo kratší o dvacet yardů, tak se tato vzdálenost počítá (2pt conversion no good) 6:6. Naše obrana pokračovala v neustále nevyrovnaném výkonu. DL nebyla schopná udržet gap, DE contain a tak ztěžovali práci LB´s, kteří stáli před hradbou několika set kil. Možná za to může nervozita z televizních kamer, ale bohužel nás Patriots pokořili do konce poločasu ještě jednou a to opět dlouhým během (2pt conversion no good) 12:6. Na samém konci poločasu se nám díky relativně funkčnímu útoku podařilo dostat 1y před endzone, odkud nebyl problém pro Sokola srovnat score (2pt conversion no good) 12:12.

Druhou polovinu začali plzeňští s druhým QB a možná nejstarším aktivním hráčem amerického footballu na českém území. Ten po několika úspěšných bězích našel v end zone svého WR (2pt conversion no good) 18:12. Co následovalo po tom pravděpodobně způsobilo celkovou prohru. Po krátkém kick offu se kolem ležícího míče seběhlo několik našich hráčů, ale neodhodlali se ho sebrat a tak se míče chopili domácí a šli na útok, ze kterého skórovali krátkým během (2pt conversion good) 24:12. Snažili jsme se o zvrat a po kombinaci Sokol -> Lukáš Krotký padl dotahující TD (2pt conversion no good) 24:18. Času na vyrovnání bylo ještě dost. Obrana zabrala a na balon šel náš útok. Díky kompletům našich WR´s Václava Toužimského a Bedyho jsme se dostali na cca dva yardy od end zone se čtyřmi pokusy na dobytí. 1st down incomplete, 2nd down nezdařený běh, 3rd incomplete + zranění Tomáše Roma a zároveň největší šance na TD, kdy Bedy nezachytil, 4th down incomplete. Tím naše naděje na zvrat zhasla a tečkou byl poslední patriotský TD (2pt conversion no good) 32:18.

Tuto sobotu se utkáme s Libereckými Titány a o týden později budete mít možnost shlédnout poslední zápas této sezóny na domácím hřišti.