Ostrava Steelers VS Příbram BOBCATS 25:6

V neděli 15. dubna jsme vycestovali k našemu úvodnímu zápasu letošní sezony do Ostravy, kde jsme se střetli s hráči Steelers, kteří za sebou měli již dva zápasy. Hrálo se za velmi deštivého počasí, který hodně ztěžoval hru.

Náš tým byl obohacen ostřílenými veterány Stanislavem Melicharem, Martinem Hnízdilem a Alešem Kuchařem, kteří nám měli pomoci zvítězit. Úvod zápasu se našemu útoku podařilo zahájit až nečekaně dobře a skvělými běhy Vladimíra Pražáka a Jana Sokola Jeništy jsme dali první TD zápasu. 2pt conversion se nám nepodařilo zkompletovat 0:6. Na naší obraně se projevila trošičku nesehranost a na pozicích cornback´s i nezkušenost, když po dvou first downech během přišel delší pass, u kterého neodhadl vzdálenost Daniel Vitiš a domácí WR si s klidem doběhl pro TD. 1pt conversion good 7:6.

Na hřišti jasně dominovali obrany, ale v té naší to zaskřípalo do konce poločasu ještě jednou. QB domácích vybíhal rollout a hledal si volného WR, kteří byli dobře pokrytí. Bohužel, vidina sucku odpoutala nováčka Jakuba Kortána dopředu a nechal tak úplně volného hráče v end zone. Pro ostravského QB nebyl problém ho najít TD. 1pt conversion no good 13:6.

Za dobrého stavu a neustálého deště jsme nastoupili do druhého poločasu. Tady se ukázala obtížnost terénu a poloviční počet hráčů na naší střídačce. V obraně jsme polevili a dělaly nám problém skládky obrovského FB ocelářů a krátké běhy středem samotného rozehrávače. Oba dva si ve třetí a čtvrté čtvrtině doběhli až do end zone každý po jednom TD´s. Ani jeden 1pt conversion no good. V útoku jsme nebyli schopni kompletovat passy a běhy ukrajovat dostatečné počty yardů k tíženému TD. Konečné score 25:6.

MVP: Jan Jeništa