Nebýt deseti minut...

V neděli jsme vycestovali do hlavního města ke třetímu zápasu a to proti Prague Lions. Po dohodě s head coachem smažeme ze světla světa úvodních deset minut, kdy jsme po velkém výpadku inkasovali 3TD a jedno safety (24bodů).

Ve druhé čtvrtině jsme se vzpamatovali a začali jsme hrát svou hru. Obrana díky skvělým blitzům zastavovala útok lvů se ztrátou několika yardů a nutila tak domácí puntovat. Náš útok na tom ale nebyl o moc lépe. Nezkušenost s bloky proti obraně 3-5 nám nedovolovala moc běhat a problémy nám dělalo, oproti poslednímu zápasu, i kompletace pasů. WRs neměli chuť po balonu a bohužel díky této zkutečnosti jsme věnovali Lions několik interseptionů. Avšak ne všichni WRs měli špatný den. Skvělým výkonem se blýskl Roman Vlasák, který mezi dvěma obránci zachytil skvělý pass od Davida Phama a zařídil tak první TD, kteří Lions letos utržili (1pt conversion no good 24:6 (0:6)). Do konce poločasu se stav již nezměnil.

Do druhého poločasu jsme nastoupili koncentrovaní a s chutí hrát stejně dobře jako v druhé čtvrtině. Obrana neskutečně koncentrovaným výkonem stále nedovolovala domácím velký postup a velkou zásluhu na tom měl nově nalezený DT Adam Ekl, který řádil jako černá ruka mezi obrovskými OL pražanů. Soustředěný výkon přinesl své ovoce a to podobou interseptionem Romana Vlasáka, který donesl až do TD (1pt conversion no good 24:12 (0:12)). Náš útok bohužel nenašel recept na soupeřovu obranu a tak jsme útočný TD již nedali. Naopak, při pokusu o punt, špatný snap zapříčinil, že náš punter Filip Patera nestačil odkopnout a padlo tak safty (26:12 (2:12)). Na hře obrany se v druhé polovině objevily dvě černé kaňky. Nejdříve nepřečtením optionu pražského QB, který si doběhl pro 2y TD (33:12 (9:12)) a špatnou hrou Bohouše Flachse, který neubránil WR pražanů (40:12 (16:12)).

Nebýt úvodních deseti minut mohl se zápas vyvíjet úplně jinak. Bohužel na "kdyby" se nehraje a tak jsme svůj třetí zápas prohráli rozdílem třídy. To však můžeme napravit již tuto sobotu, kdy Lions vyzveme na vlastním hřišti od dvou hodin. Přijďte nás podpořit.

MVP: Roman Vlasák