Junioři vysoko porazili Pardubice Bucks

V neděli jsme odcestovali k našemu druhému zápasu a to proti nováčkovi Pardubice Bucks. Vzhledem k tomu, že nikdo z nás netušil co od soupeře čekat, tak jsme přípravu nenechali náhodě a připravili si nové útočné schéma. Od úvodního výkopu však bylo jasné, kdo bude držet taktovku nad tímto zápasem.

Nováček na pozici runingbacka, Dominik Pokorný, zaznamenal skvělý progres od posledního zápasu a tak úvodní TD zaznamenal právě on (1pt conversion good 0:7; Martin Hadrbolec). Po kick off returnu se obrana trochu hledala a seznamovala s útokem pardubických, ale vše po úvodních rozpacích začalo šlapat jako namazaný stroj a soupeře se dařilo držet na uzdě. Náš útok se spoléhal na skvěle hrajícího quaterbacka Davida Phama, který rozdával passy na widereceivery Martina Hadrbolce, Filipa Pateru, Lukáše Krotkého a Daniela Vlasáka, kteří se všem divákům odměňovali krásně kompletovanými přihrávkami. Za zmínku stojí skvělá hra, dlouhá zhruba 40y, po ose Pham -> Patera, kdy Filipa složili cca dva yardy před end zone. Nabídnutou příležitost zužitkoval náhradní RB Daniel Vitiš a doběhl pro druhý TD v zápase (1pt conversion good 0:14; Martin Hadrbolec). Do konce druhé půle se nám již nepodařilo zabodovat. Nejblíže byl náš nově objevený kicker Martin Hadrbolec, jehož pokus o field goal ze vzdálenosti 35y skončil asi 30cm mimo od pravé tyče.

V druhé polovině jsme neubrali na tempu a v útoku naopak přidali. Ve třetí čtvrtině jsme dali dva TD a o oba se podělili naši RB. První procpal do end zone Daniel Vitiš (1pt conversion good 0:21; Martin Hadrbolec) a druhý Dominik Pokorný (1pt conversion good 0:28; Martin Hadrbolec). To však nemuselo být vše, kdyby si naši secondary nebrali interseptiony z ruky. Ve čtvrté čtvrtině obrana pracovala stále bezchybně jako celý zápas. Potvrdil to Lukáš Krotký, který zachycený interseption donesl až do TD (1pt conversion good; Martin Hadrbolec). Ještě předtím se dvakrát trefil Martin Hadrbolec z pole. Nejdříve 23y a poté 29y. Konečný výsledek tedy 0:41.

Další zápas hrajeme tuto neděli v Praze proti Prague Lions. Budeme rádi za každou podporu.