Junioři Bobcats vstoupili do sezóny prohrou s Panthers

V sobotu se náš juniorský tým poprvé v této sezoně utkal a to hned na úvod proti úřadujícím mistrům Prague Panthers. Již od začátku bylo jasné, že početní převaha bude hrát do not hostům, ale neznamenalo to automaticky nevyrovnaný zápas.

V útoku začali Panthers a po několika dlouhých bězích a jednom krátkém passu se dostali na 1y od end zone odkud si doběhli pro TD (1pt conversion good 0:7). Náš útok, vedený Davidem Phamem, začal svůj drive senzačně, když se Dominik Pokorný probil prvním během na polovinu soupeře se ziskem 17y. Jedna vlaštovka však jaro nedělá a náš útok spíše zamrzl a na čtvrtý pokus musel puntovat. Obrana se teprve sehrávala a tak v dalším drivu povolili druhý běhový TD (1pt conversion good 0:14). Druhá čtvrtina vyzněla nerozhodně, ale pochvalu si zaslouží celá domácí obrana, která nutila soupeře k puntům a nedovolila jim postup až do end zone.

V druhé polovině zápasu se již projevil velký početní deficit na naší straně, kdy bylo patrné, že sil ubývá. Běhy našeho útoku působili bezzubě proti obrovským linebackerům a defense linemanům pražanů, avšak občas se nám podařilo zkompletovat pass. Za zmínku stojí dlouhá přihrávka na Martina Hadrbolce jež činila zisk 20y. Obrana pracovala do úmoru, ale přesto se hostům podařilo ještě dvakrát skórovat. Oba TD padli z běhu. První na začátku třetí čtvrtiny a druhý na konci čtvrté čtvrtiny. Konečný výsledek 0:27.

MVP: Daniel Krušina