Bobcats vs Titans 32:21

Ke třetímu zápasu jel tým Bobcats pro "povinné" vítězství do Liberce. Tedy vlastně do Varnsdorfu, kde Titans hrají svá domácí utkání. To přivodilo několik zajímavých předzápasových příhod, ale nakonec k zápasu dorazila všechna vozidla, která z Příbrami vyjela. Možná tyto cestovatelské lapálie a také tabulkové prognozy (Bobcats první, Titans poslední) příbramské hráče uvedli do jisté melancholické nálady, kterou si přinesli na hřiště a podle toho také úvod zápasu vypadal. Respektive úvod zápasu vypadal více než dobře, protože hned v první akci přesprintoval Jan Jeništa celé hřiště a vedli jsme 6:0, ovšem následné potvrzení dalo napovědět věcem budoucím, když naše letošní velká bolest při rozehrávce se opět projevila a snap vysoko přeletěl Jeništu. Toto se opakovalo později v první čtvrtině při pokusu o punt a bylo z toho již letošní páte safety. Neznám historické záznamy ČAAF, ale troufnu si říci, že se jedná o rekordní záležitost... Domácí nám ještě v té samé čtvrtině podobným kouskem dva body vrátili, ale situace na hřišti vůbec nepřipomínala hru prvního s posledním..
    Ve druhé čtvrtině se začali dít věci! Domácí back Miroslav Kudr se dokázal vysmeknout několika našim obráncům a srovnal skóre zápasu na osmi bodech, naštěstí Titans svůj TD během nepotvrdili. Poté jsme dalším nepovedeným snapem darovali soupeři míč na vlastním jednom yardu. Domácí na třetí pokus dokázali endzónu dobýt a nečekané vedení Titans bylo na světě . Černou několikaminutovku Bobcats završili interceptionem Jeništy, čehož Titans využili k dalšímu povedenému běhu Kudra a neschopnost skládajících obranců Bobcats znamenala odskočení Titans na 21-8! Těsně před poločasem měl útok šanci ztrátu stáhnout, ovšem nedříve byl Jeništův touchdownový běh anulován pro evidentní a zbytečný faul v lajně a poté Jeništa podhodil přihrávku na volného Jirku Kohuta a místo touchdownu z toho byl interception.
V poločasové přestávce jsme si tedy měli opravdu co říci a ujasnit si za jakým účelem jsme do Varnsdorfu přijeli. Poprvé v letošní sezóně jsme museli řešit sitaci kdy jsme o poločase prohrávali a vůbec poprvé jsme prohrávali o více jak 2 body.
    Že do druhého poločasu nastoupil úplně jiný tým bylo patrné už z první akce, Mlíko (Víťa Miko) si při výkopu vychutnal nepozorného domácího blokaře a tím jakoby udal ráz následujících minut. Obrana tvrdila hru od uvodního snapu Titans a nedala prostor domácímu útoku navázat na hru z prvního poločasu. Dostali jsme domácí pod tlak a vynutili si druhé safety Titans. I na útoku byla patrná chuť vývoj zápasu otočit a díky běhům Vládi Pražáka jsme ukrajovali území Titans. Důležitý touchdown jsme si připsali po přihrávce Jeništy na Kohuta a zachycením dalšího pasu Jakubem Poslušným jsme snížili na 18-21. Obrana držela šance Bobcats na otočení výsledku, útok ale musel počkat na svojí příležitost až do poloviny poslední čtvrtiny, kdy se po postupném útoku dostal až do těsné blízkosti domácí endzóny a tu nakonec dokázal yardovým během Jeništy dobýt. Následně  "Sokol" zajistil přihrávkou na Kohuta další dva body a strhl vedení na stranu Bobcats, 26-21! Titans se chtěli nadechnout k odpovědi,ale Tomáš Rom vytrhl domácímu backovi míč a Libor Zrostlík ho zalehl. Útok tak dostal slušnou pozici navýšit vedení a to se mu také povedlo po krásném zachycení Jirky Kohuta, který na 4. down dokázal sebrat podhozenou přihrávku z rukou domácího obránce a definitivně dal Bobcats do závěrečních vteřin klid. Definitivu zařídil opět Libor Zrostlík který si připsal druhý zelehnutý fumble, a útok už jen z 2y před endzónou zápas doklekal.
    Dnešní zápas ukázal jak je fotbal krásný a nevyzpytatelný. Papírové předpoklady se nakonec potvrdily, ale Bobcats museli ve druhém poločasu vynaložit hodně sil na to aby dokázali zápas otočit a nebylo to vůbec lehké. Vážím si toho, že tým ukázal silný charakter a dokázal to co jsme dřív neuměli a to právě nepříznivě se vyvíjející zápas otočit. Taky si vážím hráčů, kteří zápas odehráli navzdory špatnému zdravotnímu stavu a hodně k vítězství přispěli (Míra Pergl a David Černý). Vítězství mělo být "povinné", ale takhle má pro mě mnohem větší cenu než kdybychom ho vyhráli 50-0, protože jsem měl možnost vidět jak se chcete o výhru porvat. Míč pro nejlepšího hráče si tentokrát vysloužil Vláďa Pražák.