Bobcats vs Stallions 21:2

Ve druhém kole ČLAF B jsme doma přivítali obhájce titulu z loňského roku Pardubice Stallions. O tom, že se na Stallions budeme chtít vytáhnout a dát tak signál směrem k ostatním účastníkům soutěže nebylo pochyb. K týmu se vrátila hlavní tvář a ikona posledních let QB Jan Jeništa a také veterán obranné lajny Libor Zrostlík. Obě posily se v průběhu zápasu ukázaly jako kličové.
        Úvod zápasu se nesl v duchu utkání prvního kola proti šumperským Dietos. Chyby v rozehrávce útoku nás brzdili v získání tempa a potřebného klidu a vyústily v již 4 letošní safety. Takže stejně jako před týdnem jsme v úvodu zápasu prohrávali 0-2. Naštěstí obrana pod taktovkou letos nového defenzovního koordinátora Radka Simerského fungovala perfektně a nedovolila Stallions ani na okamžik pomýšlet na navýšení náskoku. Útok se v průběhu prvního poločasu trochu hledal, první záblesk měl ve svých rukách Jirka Kohut ovšem TD pas od Jeništy nezpracoval, ale po nabídce Filipa Trocha, který vytrhl QBku hostí balón (dokonce s ním přesprintoval do endzóny soupeře, ale pro upísknutí rozhodčího nemohl být TD uznán) už nabídnutou situaci dokázal navrátilec Jan Jeništa zužitkovat svým 5y během.
        Druhý poločas se už nesl v jasné režii domácího týmu, který dominoval na obou stranách hřiště, Jirka Kohut se rychle sehrál se svým quarterbackem a připsal si dvě zachycené touchdownové přihrávky. Výborným výkonem se v útoku blýskl opět Vláďa Pražák, který je velkým příslibem příbramského fotbalu. Ovšem tím nejlepším na hřišti v nedělním utkání byla domácí obrana. Útok Pardubic musel být z obránců Bobcats naprosto zoufalý, v prvním poločase si hosté připsali jediný firstdown a k ataku domácí redzóny se dostali jen jednou za celý zápas a tento pokus utnul interceptionem skvěle hrající Tomáš Rom. Základ k úspěchu položilo duo dominantních lajnařu Libor Zrostlík a Míra Pergl. Oba dva byli nejlepšími hráči na hřišti a pro trenéra byla radost se ny tyhle dva "mladíky" dívat. Libor byl v neděli na hřišti snad všude, připsal si možná rekordní počet sacků ve své mnohaleté kariéře a donutil hosty zkoušet všechno možné i výměnu QB za RB,ale ani to hostům k útočným bodům nepomohlo.

Konečné skóre tedy vyznělo jasně pro Bobcats 21-2 a celý tým se už těší na 15. květen na zápas v Liberci proti tamním Titans.